Tasarım.

Yazılım, tasarım, e-ticaret, mobil gibi birçok dijital alanda bir sürü faydalı bilgi. Hemen kendi işinizde bunları hayal edin!

Sanatların temelinde yatan bir olgu olan tasarım kavramı yaratıcı çabanın ve hayal gücünün bir araya gelmesi ile oluşur. Bir planlama dahilinde gerçekleştirilen tasarım çeşitli konularda gerçekleştirilebilecek bir faaliyettir.

Grafik tasarım, endüstri tasarımı ya da moda tasarımı gibi birçok sektörde tasarımcıların çalışması mümkündür. Grafik tasarım insanların iletişim ihtiyaçlarında kullanılan bir sanat dalıdır ve bu alanda yapılacak çalışmalarda estetik değerlere bağlı kalınarak ürünler ortaya konur. Grafik tasarım günümüzde dijital yöntemler kullanılarak da gerçekleştirilebilen bir sanatsal çalışmadır.

Tasarım belirli bir sürecin sonunda ortaya çıkarken kişinin öncelikle tasarım yapmak istediği konuyu tanımlaması gerekmektedir. Ardından gelecek olan aşamada tasarım yapılacak konuya yönelik olarak araştırma aşaması ve yaratıcı bir çaba ile hayal gücünün birleştirilerek ürünün ortaya konması süreçleri yer alır.

Tasarım konusunda çalışmalar yürüten sanatçılar tasarımcı olarak adlandırılırken tasarımda uygulanması gereken 5 ilke yer alır ve bu ilkeler de şunlardır:

  • Denge ilkesi
  • Orantı ve görsel düzen
  • Devamlılık ilkesi
  • Bütünlük ilkesi
  • Vurgu ilkesi
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın