En İyi 3 WordPress İletişim Formu Eklentisi

en iyi 3 wordpress iletisim formu eklentisi

Siteniz için WordPress iletişim formu eklentisi mi arıyorsunuz? Piyasada yüzlerce ücretsiz ve ücretli iletişim formu bulunduğundan siteniz için doğru tercihi yapabilmeniz adına bu makaleyi sizler için hazırlıyoruz.

1. WPForms

wpformslogo
WPForms

WPForms acemi dostu bir form oluşturma eklentisidir. WordPress’e yeni başlayan biri kolay ve karmaşık olmayan yapısı sayesinde kolayca form oluşturabilmenizi sağlar. İletişim formu, sipariş formu, bağış formu, anket formu veya benzeri formlarınızı bu eklenti sayesinde rahatlıkla oluşturabilir ve sayfaya ekleyebilirsiniz.

WPForms Artıları

 • Kullanım kolaylığı: Tek bir satır kod bilgisine gerek kalmadan %100 mobil uyumlu WordPress formları oluşturabilir, sürükle bırak yapısı sayesinde en kolay şekilde form oluşturabilirsiniz.
 • İstediğiniz yerde yayınlayın: Yazılarına veya sayfalarına birkaç tıklama ile form ekleyebilirsiniz.
 • Ücretsiz sürüm: Eklentinin lite sürümü WordPress eklenti mağazası arasında ücretsiz olarak mevcut.
 • Özellikleri addons ile genişletin: Premium sürüm de yer alan genişletilmiş form işlevleri ile çok sayfalı form, akıllı koşullu mantık formları ve daha çok bir çok özellikle formlar oluşturabilirsiniz.

WPForms Eksileri

 • Addons premium : Ücretsiz WPForms Lite eklentisi basit bir iletişim formu oluşturmanız için yeterliyken sipariş yada e-posta pazarlama aracınız ile entegre bir form oluşturmak isterseniz ücretli versiyonunu satın almalısınız.

2. Gravity Forms

gravity forms plugin
Gravity Forms

Gravity Forms, en yaygın iletişim formu eklentilerinden birisidir. Kolayca karmaşık yapılı formları oluşturmanızı sağlar. Tek bir site lisansı 39 $’dan başlar. 99 $’a Gravity Forms’u temel Addons’lu üç sitede kullanabilirsiniz.

Gravity Forms Artıları

 • Sürükle ve bırak arayüzü : Sürükle bırak yapısı sayesinde kolayca form oluşturabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş işlevler : Eklenti sürekli olarak güncellenmektedir.
 • Geniş eklenti çeşitleri : Gravity Forms, e-posta pazarlama araçları, CRM’ler ve ödeme ağ geçitleri ile dahil olmak üzere genişletebilirsiniz.

Gravity Forms Eksileri

 • Ücretsiz sürümü yok : Gravity Forms’u kullanmak için ücret ödemek zorundasınız. Bu yüzden yeni kullanıcılar için uygun değil.
 • Temel sürüm için eklenti yok : Temel premium sürümü herhangi bir eklenti(addons) sunmamaktadır. Bülten araçları yada ödeme tarzı formlar oluşturmak istiyorsanız 99 $’lık işletme lisansı almanız gerekmekte.

3. Ninja Forms

ninja forms
Ninja Forms

Ninja Forms, WordPress kullanıcıları arasında hızlı tanınan freemium bir WordPress İletişim Formu eklentisidir. Geliştiriciler işlev ve eylemiyle Ninja Forms’u kişiye özel özelleştirebilir. Ninja Forms’un arkasında WPNinja ekibi bulunmaktadır.

Ninja Forms Artıları

 • Ücretsiz sürüm : Ücretsiz sürüm resmi WordPress eklenti dizininde bulunduğu için tüm sitelerinize ekleyebilirsiniz.
 • Form oluşturucu : Sürükle bırak yapısı sayesinde kolay kullanım sunar.
 • Addons ayrı satın alınabilir : Ücretli ve ücretsiz eklentileri birbiriyle kullanabilir ve ihtiyacınız olan addonsları satın alabilirsiniz.

Ninja Forms Eksileri

 • Yüksek fiyat : Ninja Forms’un başlangıç planı, WPForms’un başlangıç planına göre daha pahalıya mal oluyor.
 • Hazır şablonlar yok : Formu tamamen kendiniz sıfırdan oluşturmalısınız, bu oldukça zaman alabilir.

Tüm bu eklentilerin yanı sıra bizim de severek kullandığımız Contact Form 7 eklentisini de kullanabilirsiniz.

En İyi 3 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

Web siteleri SEO ile uyumlu bir şekilde çalıştığı zaman arama motorlarında en üst sıraya yerleşerek günlük ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlar.

detay Devamını Oku
Web Tasarım Çeşitleri Nelerdir?

İçerisinde bulunduğumuz 21.yüzyılın İnternet ve Bilişim Çağı olarak nitelendirilmesi sonucu hemen hemen her işimiz internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

detay Devamını Oku
Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Çağımızın teknolojilerini güncel olarak takip eden kurumsal şirketler yazılım gibi teknolojilerden maksimum düzeyde fayda sağlamak amacıyla bazı yatırımlar yapmaktadır.

detay Devamını Oku
Kurumsal Web Tasarım Nedir?

İçinde bulunduğumuz çağın en gerekli ve önemli ihtiyaçlarından biri internettir. Günlük hayatımızda iş, iletişim, bilgi edinme ve eğlence gibi birçok alanda internetten faydalanmaktayız.

detay Devamını Oku
Web Tasarım Nelere Fayda Eder?

Günümüzde git gide artan internet teknolojisi ile firmalar kendilerini tanıtan ve yansıtan bir web sitesi edinmektedir. Kişi veya kurumların; markalarını, ürün veya hizmetlerini tanıtmak amacı ile yaptığı en iyi reklam biçimi ise web tasarımıdır.

detay Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
tel