En Iyi 3 Wordpress Resim Optimizasyon Eklentisi

En İyi 3 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

İçindekiler

Web siteleri SEO ile uyumlu bir şekilde çalıştığı zaman arama motorlarında en üst sıraya yerleşerek günlük ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlar. Konu SEO olunca bu alanda en kolay düzenleme yapabileceğiniz WordPress eklentileri ortaya çıkar. Bu yazımızda da sizlere sunacağımız en iyi 3 WordPress resim optimizasyon eklentilerini anlatacağız.

1. Imagify Image Optizimer Eklentisi

Banner 772X250 2
Imagify – Optimize Your Images &Amp; Convert Webp

SEO ile uyumlu web sitenizde WordPress eklentisi olarak kullanabileceğiniz araçlardan birisi Imagify Image Optimizer. Diğer eklentiler ile kıyaslandığı zaman üç farklı optimizasyon seçeneği sunması bu eklentiyi ön plana çıkarıyor. Aggresive ayarlamasında dosya boyutunu ve görselin kalitesini düşüren bu eklenti, normal seçeneğinde görüntü kalitesini bozmadan işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Ultra modunda ise dosyanın boyutu bir hayli büyürken, görsel içeriğin görüntü kalitesi de artıyor. Bizim önerimiz ise bu eklentiyi ultra modunda kullanmanız yönünde. Eklentinin ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı seçeneği mevcut. Ücretsiz sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 2 MB ile sınırlandırılırken, ücretli sürümde bu sınır 50 MB olarak belirlenmiş.

2. Smush Image Compression and Optimization Eklentisi

Banner 772X250 1
Smush – Lazy Load Images, Optimize &Amp; Compress Images

WordPress eklentileri arasında en kolay kullanabileceğiniz araçlardan birisidir. Bu eklentinin de ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Ücretsiz sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 2 MB ile sınırlandırılır. Ücretli sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 32 MB olacaktır.

3. Compress JPEG and PNG Eklentisi

Banner 772X250 1
Compress Jpeg &Amp; Png Images

Web sitenizde yer alan resimleri optimize edebilmeniz için tinykpg.com alt yapısını kullanabilmenize yarayan eklentidir. WordPress resim optimizasyonu denildiği zaman akla ilk bu site gelir. Resimlerinizi optimize ederken web sitesinde yer alan aracı kullanmanız esnasında, görüntünün en kaliteli şekilde aktarımı söz konusu olur. Tinyjpg.com sitesi üzerinden resimlerinizi optimize ettikten sonra, lisans kodu almanız gerekiyor. Lisans kodunuzu aldıktan sonra ise, eklentinin ayarlar kısmına girerek optimizasyon konusunda kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlamalar yapabilir hale geliyorsunuz. Web sitesindeki resimlerin kalitesi konusunda başarılı bir iş çıkarmak isteyenler için bu eklenti oldukça başarılı bir işlev görüyor.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın