En Iyi 3 Wordpress Resim Optimizasyon Eklentisi

En İyi 3 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

Web siteleri SEO ile uyumlu bir şekilde çalıştığı zaman arama motorlarında en üst sıraya yerleşerek günlük ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlar. Konu SEO olunca bu alanda en kolay düzenleme yapabileceğiniz WordPress eklentileri ortaya çıkar. Bu yazımızda da sizlere sunacağımız en iyi 3 WordPress resim optimizasyon eklentilerini anlatacağız.

1. Imagify Image Optizimer Eklentisi

Banner 772X250 2
Imagify – Optimize Your Images &Amp; Convert Webp

SEO ile uyumlu web sitenizde WordPress eklentisi olarak kullanabileceğiniz araçlardan birisi Imagify Image Optimizer. Diğer eklentiler ile kıyaslandığı zaman üç farklı optimizasyon seçeneği sunması bu eklentiyi ön plana çıkarıyor. Aggresive ayarlamasında dosya boyutunu ve görselin kalitesini düşüren bu eklenti, normal seçeneğinde görüntü kalitesini bozmadan işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Ultra modunda ise dosyanın boyutu bir hayli büyürken, görsel içeriğin görüntü kalitesi de artıyor. Bizim önerimiz ise bu eklentiyi ultra modunda kullanmanız yönünde. Eklentinin ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı seçeneği mevcut. Ücretsiz sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 2 MB ile sınırlandırılırken, ücretli sürümde bu sınır 50 MB olarak belirlenmiş.

2. Smush Image Compression and Optimization Eklentisi

Banner 772X250 1
Smush – Lazy Load Images, Optimize &Amp; Compress Images

WordPress eklentileri arasında en kolay kullanabileceğiniz araçlardan birisidir. Bu eklentinin de ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Ücretsiz sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 2 MB ile sınırlandırılır. Ücretli sürümü tercih ederseniz web sitesine yükleyeceğiniz dosyanın boyutu maksimum 32 MB olacaktır.

3. Compress JPEG and PNG Eklentisi

Banner 772X250 1
Compress Jpeg &Amp; Png Images

Web sitenizde yer alan resimleri optimize edebilmeniz için tinykpg.com alt yapısını kullanabilmenize yarayan eklentidir. WordPress resim optimizasyonu denildiği zaman akla ilk bu site gelir. Resimlerinizi optimize ederken web sitesinde yer alan aracı kullanmanız esnasında, görüntünün en kaliteli şekilde aktarımı söz konusu olur. Tinyjpg.com sitesi üzerinden resimlerinizi optimize ettikten sonra, lisans kodu almanız gerekiyor. Lisans kodunuzu aldıktan sonra ise, eklentinin ayarlar kısmına girerek optimizasyon konusunda kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlamalar yapabilir hale geliyorsunuz. Web sitesindeki resimlerin kalitesi konusunda başarılı bir iş çıkarmak isteyenler için bu eklenti oldukça başarılı bir işlev görüyor.

İlginizi Çekebilir
En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web siteleri SEO çalışmaları ile üst sıralarda listelenmeye çok önem verir. Ancak ziyaretçileri siteye çekmek kadar siteye gelen ziyaretçilerin…

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi Devamını Oku
Firma Web Tasarımı

Firmamız bu açıdan, firma web tasarımı konusunda uzman ekibiyle firmalara profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

Firma Web Tasarımı Devamını Oku
Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web tasarımının faydaları nelerdir? konusunda tüm merak ettiklerinizi bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir? Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın