Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

İçindekiler

İçinde bulunduğumuz çağın en gerekli ve önemli ihtiyaçlarından biri internettir. Günlük hayatımızda iş, iletişim, bilgi edinme ve eğlence gibi birçok alanda internetten faydalanmaktayız. Bu sebeple daha fazla kitleye ulaşmak isteyen firmalar kurumsal web tasarım aşamasında oldukça dikkatli ve titiz davranmalıdır. Kurumunuzun internet üzerindeki temsilcisi web sitenizdir ve sitenizin yapım aşamasında yapılacak en küçük bir hata firmanızın saygınlığını olumsuz etkileyebilir. Bu gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına web tasarım işleriniz için profesyonel bir firmadan destek almalısınız.

Kurumsal Web Tasarıma İhtiyacım Var Mı?

Siz de bir firma sahibi iseniz markanızı en iyi şekilde yansıtacak web sitesi sayesinde hem internetteki yüzünüzü oluşturabilir hem de sizlere internet aracılığıyla ulaşmak isteyen müşterilerinize çok büyük kolaylık sağlayabilirsiniz. Bu web sitesi sayesinde tüm müşterilerinize 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verebilirsiniz. Kaliteli bir web tasarımında firmanın tüm özellikleri göz önünde bulundurularak, vermiş olduğu hizmetlere uygun bir site oluşturulmalıdır.

Yalnızca alanında uzman kişiler tarafından yapılabilen kurumsal web tasarımlarında kurumun logosu, renkleri, kimliği, hizmetleri ve ürünleri bir uyum içerisinde olmalı ve siteye girecek olan müşteriyi etkisi altına almalıdır. Firmanızın internet sitesini ziyaret eden bir müşterinin karar verme aşamasında sitenizin tasarımı oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kurumsal Web Tasarımda Neler Önemlidir?

Firmanız için yapılacak olan kurumsal bir web tasarımında en önemli kısım sadelik ve işleyiştir. Sitenizin tasarımında gri ve beyaz alanların gerekli miktarda kullanılması ve etkileyici bir hale getirilmesi çok önemlidir. Tüm detaylar profesyonel bir şekilde tasarlanarak, web sitesi yapılan firmayı en iyi şekilde göstermesi gerekmektedir.

Bir firmanın ne oranda kurumsallığa sahip olduğunu, web site tasarımından rahat bir şekilde anlayabiliriz. Kurumsal web tasarım konusuna yeteri miktarda önem göstermeyen firmalar, sitesini ziyaret eden müşterilerinin olumsuz bir düşünceye kapılmasına neden olmaktadır. İnternet alanında şirketlerin itibarını site tasarımları belirlemektedir. Bu itibarını yükseltmek isteyen firmaların profesyonel bir web tasarımı hizmeti veren kurumlar ile çalışması gerekir.

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal bir web sitesi son derece sade ve anlaşılır olmalıdır. Bu sayede internet sitesini ziyaret eden kişiler aradıkları hizmeti kolay bir şekilde bulabilir. Sitenizin giriş sayfası firmanız için bir vitrin görevi görmektedir. Bu sayfada duyurular, kampanyalar ve özellikle de firmanızı tanıtan yazılar yer almalıdır. Menüler ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği yerlerde bulunmalı ve fazla karmaşık bir yapıya sahip olmamalıdır. Bu gibi şartların haricinde müşterilerinizin sizinle daha kolay iletişim kurabilmesi için firma bilgilerinizin ve iletişim formunun bulunması en önemli şartlardandır. Sitenizde yer alan tüm sayfaların hızlı bir biçimde açılması gerektiğinden tüm sayfaların profesyonel uzman kişiler tarafından oluşturulması gerekir.

Kurumsal web tasarım için her şeyden önemlisi sitenizi ziyaret eden kişiler tarafından beğenilmesidir. Ziyaretçileriniz sitenize ilk baktığında sektörünüzün ne olduğunu kolaylıkla anlayabilmelidir. Bu gibi nedenlerle sitenizin firma logosu ile tamamen uyumlu bir dizayna sahip olması gerekir. Bu dizayn sırasında sadelikten ödün vermediğiniz sürece internet sektöründe bir adım önde olabilirsiniz. Firmanız için arama motorlarında yapacağınız reklamlardan daha önemli olan sitenizin tasarımı ve içeriğidir. Yaptığınız reklamlardan veya sitenizi ziyaret eden kişilerden daha fazla dönüş sağlayabilmeniz için site tasarımınızı alanında profesyonel kişilere bırakmalısınız.

Sitenizde yer alan yazı tipi ve büyüklüğü gibi en ufak ayrıntılar müşterilerinizi doğrudan etkileyeceğinden gelişigüzel olarak yapılan web tasarımları çok sayıda müşteri kaybetmenize yol açmaktadır. Hem siteniz hem de kazancınız için oldukça öneme sahip olan ve birçok firma sahibi insan tarafından merak edilen “kurumsal web tasarım nedir” konusu hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Siz de kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtan bir site tasarımı istiyorsanız, tüm ayrıntıların sizler için düşünüldüğü firmamız ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz. Bu sayede günde milyonlar tarafından kullanılan internet sektöründe rakip firmalardan daha önde olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın