Profesyonel Web Tasarim Nasil Olmalidir

Şirket Web Tasarımı

İçindekiler

Günümüzde internet kullanımın gittikçe artması ile web sitesi ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Çağdaş yaşam koşulları gereği şirketler web sitesi sahibi olarak kendilerini tanıtmak istemektedir. Ancak bu sitelerin kaliteli bir şirket imajının altını çizebilmesi için yüksek kalitede yapılacak şirket web tasarımı gereklidir. Kaliteli web tasarımları, şirketlerin kalitesini en yüksek seviyeye taşıyabilmektedir.

Şirketlerin internet üzerindeki temsilcileri kuşkusuz web siteleridir. Bu açıdan yapılan veya yaptırılan web siteleri ve tasarımları çarpıcı ve merak uyandıran özelliklere sahip olmalıdır. Şirketler için web sitesi ve web tasarımı ile ilgilenen profesyonel web uzmanlarımızla siz de şirketinizin saygınlığını ve kalitesini öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca kaliteli bir web sitesi aracılığı ile hedef kitlenize kolayca ulaşabilirsiniz.

Şirket Web Tasarımı Nedir?

Şirketleri istek ve talepleri doğrultusunda hazırlanan web tasarımlarına şirket web tasarım adı verilir. İnternet kullanımının gittikçe yaygınlaşması sonucu, birçok şirket web siteleri ile diğer şirketlerle rekabet halindedir. Web tasarımı en kaliteli olan en iyi şirket olarak anlaşılmaktadır. Bunun sebebi ise artık kullanıcılar, şirketleri öncelikle web sitesi üzerinden tanımaktadır. Şirketlerin bir nevi internet üzerindeki yüzü olan web sitesi için özenle yapılmış bir web tasarımı gereklidir. Kaliteli ve çarpıcı bir web tasarım, şirketin imajını en üst seviyeye taşır. Bu tasarım sayesinde insanlara şirketinizi en etkileyici şekilde tanıtabilirsiniz. Bu en iyi reklam şeklidir ve diğer reklam bütçelerine göre son derece uygundur.

Şirket Web Tasarımı

Şirket Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Şirket web tasarımı sade ve kullanışlı olmalıdır. Tasarım içerisinde gri ve beyaz renkler kullanılarak web sitesi daha ciddi gösterilmelidir. Ciddi bir tutumla ele alınan kullanışlı bir web tasarım, şirketin imajına imaj katan bir özelliktir. Web sitesine özen göstermeyen şirketlerin, kullanıcılar açısından son derece kötü bir imaj sahip olduğunu söyleyebiliriz. İtibar ve saygınlık şirketler açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden bir şirket sahibi iseniz web siteniz için oldukça duyarlı olmalısınız. Peki web tasarımınız nasıl olmalıdır? İşte cevabı…

 • Anlaşılır ve sade olmalıdır.
 • Kullanıcıları yoracak görsellere ve içeriklere sahip olmamalıdır.
 • Logonuz oldukça profesyonel görünmelidir.
 • Giriş sayfanızda tanıtım, kampanya ve duyurular olmalıdır.
 • Menüler, kullanıcıların rahatça kullanabileceği biçimde olmalıdır.
 • İletişim bölümü her zaman güncel olmalıdır. Böylece kullanıcılar şirketinize rahatça ulaşabilmelidir.
 • Site sayfaları hızlı açılabilecek formatta ayarlanmalıdır.
 • Resim ve video gibi içerikler sayfaya uygun biçimde ayarlanmalıdır.
 • En önemlisi sitenizin benzersiz bir hakkımızda kısmı olmalıdır. Bu şirketinizi temsil eden en önemli özelliktir.

Şirket Web Tasarımı Faydaları Nelerdir?

Şirket kimliğiniz ve hedef kitlenize uygun olarak hazırlanan web tasarımı, şirketinize ve size pek çok fayda sağlamaktadır. Profesyonel olarak hazırlanan şirket web tasarımı, şirketinizin en iyi reklam aracıdır. Çünkü web siteniz sayesinde pek çok kişiye kolayca ulaşabilir ve potansiyel müşterilerinizi arttırabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinize kendinizi tanıtma imkanına sahip olursunuz. Şirketiniz için yapılan web tasarımın faydaları nelerdir, şöyle bir göz atalım;

 • Şirketinizi ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtabilirsiniz.
 • Yeni potansiyel müşterilerinize ve şirketinizin hedef kitlesine kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Müşterilerinize 7 gün 24 saat boyunca ürün ve hizmet tanıtabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi internet aracılığıyla çok kısa sürede tanıtırsınız. Üstelik bu tanıtımlarda kağıt ya da matbaa gibi ekstra masraflara girmeniz gerekmez.
 • Şirketinizi teknolojiye açık bir imaj sağlarsınız.
 • Diğer şirketler ve müşterileriniz açısından değer kazanırsınız.
 • Teknolojinin gerisinde kalmadan rakip şirketlere galip gelebilirsiniz.
 • Kaliteli, sade ve kullanışlı bir web tasarımlı ile kaliteli bir şirket olduğunuzu ispat edebilirsiniz.

Şirket Web Tasarımı Önemi

Şirket web tasarımı, ne kadar çarpıcı ve merak uyandıran bir yapıya sahip ise o kadar geri dönüş olur. Yani sitenizde dolaşan kullanıcılar uzun süre kalır ve sizle ilgili düşünceleri olumlu yönde etkilenir. Bundan dolayı bir web tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız alanında uzman kişilerle ile çalışmalısınız. Çalıştığınız firma, şirketinizin tüm istek ve taleplerine karşılık vermelidir. Hedef kitlenizi öğrenerek tüm ayrıntılarını düşünmeli ve hedef kitlenize hitap edecek tasarımlar yapmalıdır. Yapılacak hatalar saygınlığınızı kaybetmenize varacak kötü sonuçlara neden olabilir. Bir web sitesine bakarak şirketin ne kadar kaliteli olduğunu anlamanın mümkün olduğunu düşünürsek kaliteli web tasarımın önemini anlayabiliriz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın