Web Tasarim Cesitleri

Web Tasarım Çeşitleri Nelerdir?

İçindekiler

İçerisinde bulunduğumuz 21.yüzyılın İnternet ve Bilişim Çağı olarak nitelendirilmesi sonucu hemen hemen her işimiz internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Doğal olarak kişi ve kurumların birçoğu internet üzerinden kendilerini, kurumlarını, ürün veya hizmetlerini tanıtma amacıyla web siteleri kurmaya başlamıştır. Bu durumda da ortaya farklı web tasarım çeşitleri çıkmıştır. Bu web sitelerinin sanal ortamda oluşturulup tasarlanmasına ise web tasarım adı verilmiştir.

Firmalar hem kurumsal kimliklerini tanıtmak hem de yeni müşteriler edinmek amacıyla web sitelerine ihtiyaç duymaktadır. Bu açıdan web siteleri firmaların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Rekabet içerisinde olan pek çok firma, web siteleri ve tasarımları ile de rakiplerine galip gelmek istemektedir. Bu yüzden firmaların kendilerine en uygun ve özgün biçimde web tasarımı seçmeleri gerekmektedir. Başka şirketlerin kullandığı tasarımları kullanmak veya taklit etmek firma prestijini yitirmesine neden olmaktadır. Her firma için çok büyük bir öneme sahip olan web tasarım her alana göre farklılık gösterebilmektedir. Peki siz firmanız için hangi web tasarım çeşidini seçmelisiniz? İşte web tasarım çeşitleri;

Web Tasarım Çeşitleri

Web Tasarım Çeşitleri

Kurumsal Web Tasarım

Bir kurumun, kurumsal kimliğine ve profesyonel internet ortamına uygun şekilde sergilenerek tanıtımının yapılmasına kurumsal web tasarım denir. Bu tasarım çeşidinde müşterilerine güven ve kaliteli bir imaj son derece önemlidir. Site içerisinde ciddiyet hakim olmalı, aynı zamanda müşterilere kurum en iyi şekilde tanıtılmalıdır. Tasarım yapılmadan önce kurumun istek ve arzuları ön planda tutulmalı ve başka hiçbir kurumda bulunmayan, özgün bir çalışma yapılmalıdır. Bu tasarımın kurumun dijital vitrini olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

SEO Uyumlu Web Tasarım

SEO, kelime anlamıyla arama motorlarındaki optimizasyondur. Yani bir site SEO uyumlu ise Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında en üst sıralara çıkabilmektedir. Bu tip sitelere arama motoru dostu denilmektedir. Site ile ilgili terimlerde yapılan SEO uyumlu web tasarım sayesinde siteniz daha fazla ziyaret çekebilmektedir. Sitede bulunan içeriklerinden de akıcı olması halinde ziyaretçiler uzun süre sitenizde vakit geçirebilir. Böylece hedef kitlenize çok kısa sürede ulaşarak başarılı bir site olmanız mümkündür.

Hazır Web Sitesi Tasarımı

Belirli alan ve amaçlardaki web sitelerine özel olarak tasarlanmış hazır tasarımlara hazır web sitesi tasarımı denmektedir. Bu tasarımlar hızlı tasarım isteyen web site sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Daha önce tasarlanarak stoklanmış olan web tasarımlarıdır. Çeşitli şablonlara sahip olan tasarımlar içerisinden dilediğinizi seçerek daha hızlı bir şekilde web tasarımınızı yaptırabilirsiniz. Bu oldukça ekonomik ve zamandan kazandıran bir tasarım çeşididir. Web tasarım çeşitleri arasında bütçe dostu olduğu için ufak işletmeler tarafından en çok tercih edilen web tasarım çeşididir.

Özel Web Tasarım

Herhangi bir kişi veya kurumun sanal ortamda eşsiz bir biçimde tanıtılması için yapılan site çalışmasına özel web tasarım adı verilir. Bu tasarımlar kullanıcıların daha sayfaya ilk girişlerinde etkilenmesi ve sayfanın akılda kalması amacıyla yapılmaktadır. Bu tasarım çeşidi için farklılık son derece önemlidir. Özel web tasarımları sitenizin Google ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkmanızı sağlamaktadır. Rakip analizi sonrası yapılan bu tasarımlar sektörde olmayan eşsiz web tasarımlarıdır, web tasarım çeşitleri arasında orta ve büyük ölçekli firmalar arasında en çok tercih edilen web tasarım çeşididir.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın