Web Tasarim Firmasi Secerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Web Tasarım Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir web tasarım firması seçerken nelere dikkat etmeliyiz? düşüncesinde olan kullanıcılarımız bunları göz önünde bulundurarak firma tercihi yapabilirler. Teknolojinin sanat alanı olarak da bilinen web tasarımı profesyonelliğe dayalı bir iştir. Piyasada web tasarım hizmeti veren firmalar genel olarak 3 çeşide ayrılır. Bu çeşitler: hem ucuz hem de kalitesiz iş yapan firmalar, uygun fiyatlarla çalışan ancak belirli kaliteye sahip olan firmalar ve çok profesyonel olarak çalışan ancak fiyatları bir hayli yüksek olan firmalardır.

Web siteniz için ayırdığınız bütçeye göre seçiminizi 2. ya da 3. başlıklarda yer alan firmalardan birisini tercih edebilirsiniz. Web tasarım firması genel olarak aynı çalışma şekline sahip olsa da bu kurumları birbirinden ayıran en önemli özellik iş sürecinde meydana gelen farklılıklardır. Bunun haricinde teknolojiyi bir sanata dönüştürmek yetenek ve tecrübe istemektedir. Çalışmak için belirlediğiniz web tasarım firması nın referanslarını inceleyerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Söz vermek kolay olabilir; ancak önemli olan sözünü eksiksiz olarak yerine getirebilmektedir.

Günümüzde birçok firma web tasarım hizmeti verdiklerini söylemekte ancak; bu firmaların birçoğu verdikleri vaatleri yerine getirmemektedir. Bu firmaların kendine özgü fiyatları bulunmakta ve bu fiyatlar tecrübe ve profesyonelliğe göre değişiklik göstermektedir. Web tasarım firması seçimlerinde alınacak olan hizmetin yalnızca lafta kalmayıp kurumsal yapı ile gerçekleşeceğinden emin olmak ilk şarttır. Bu yüzden tüm web tasarım işlerimizi teslim edeceğimiz firmanın gerçekten profesyonel olduğuna emin olmalıyız.

Web Tasarım Firması

Web Tasarım Firmasında Olması Gereken Özellikler

  • Öncelikle web siteniz için isteklerinizi maddeler halinde firma yetkililerine anlatmanız gerekir. İsteklerinizi sıraladığınız firmanın sahip olduğu sertifikaları, referanslarını ve diğer tüm özelliklerini sabırla inceleyin. Karar aşamasında bu faktörler çok önemli bir rol oynamaktadır.
  • Web siteniz için bütçenizi yüksek tutmalısınız. Maliyet olarak kısıtlı olduğunuzda hizmetinizin gelişigüzel yapılmasına sebep olabilir. Web tasarım hizmetleri adeta bir sanat olduğundan, zaman ve emek istemektedir. Belirlediğiniz fiyatı yüksek tutmanız iyi bir zanaatkar ile çalışmanızı sağlar.
  • İhtiyaçlar bir paket halinde sunulamayacağından hızlı bir şekilde hazırlanmış fiyat tekliflerine aldanmayın. Her isteğe göre zaman ve ekip miktarı farklı olacağından, firmanın verdiğiniz işi enine boyuna incelemeden fiyat teklifi vermemesi gerekir.
  • Hizmet alacağınız firmanın kendi adına fatura kesebileceğinden emin olmalısınız. Başka firma adına fatura kesebilir ya da gerçekte firma olmayabilirler. Hizmet sonrasında yaşayabileceğiniz sorunlarda elinizde o firmaya ait olan fatura destek alabilmeniz için şarttır.
  • Bilgi verme aşamasında sizlere anlatılan süreçleri maddeler halinde tekrar üstünden geçerek kurumsal bir mail yolu ile yazışmalarını sağlayın. Bu yazışmalar daha sonra hizmetin eksik sunulması durumunda itiraz edebilme hakkı kazandıracaktır.
  • Sözleşme yapılmadan kesinlikle işi o firmaya teslim etmeyin. Yapılan sözleşme içerisinde fiyat, teslim süresi ve hizmet detayları gibi maddelerin olmasına özen gösterin.
  • Firmanın işlem öncesinde ya da sonrasında 7/24 destek verip vermediğini sorun ve ayrıca detaylı olarak araştırın. Web tasarım firmaları bu destek hizmetini nadir olarak sunsa da işlem sonrasında ücretsiz olarak desteğe ihtiyacınız olacaktır.
  • İşlemleri yapacak olan firmanın sunucu, web hosting ve mail hizmetlerinde sizlere yardımcı olması ya da servis sağlayıcı olarak görev alması gereklidir. Yapılan web tasarım ne kadar profesyonel olursa olsun, servis sağlayıcı olmadan herhangi bir işe yaramayacaktır. Teknik altyapısı yüksek olan servis sağlayıcılar sayesinde müşteri ve ziyaretçileriniz sitenize daha hızlı ulaşacaktır. Bu sayede mail problemleri ya da sitenizin erişime kapanması gibi olaylarla başınız ağrımayacaktır.

Yukarı sıralanan özelliklerin çoğuna sahip olan firmalara profesyonel web tasarım firması adı verilebilir. Bir firma ile web sitesi yapımı konusunda anlaşmadan önce bu şartları sağladığına emin olmalısınız. Aksi taktirde hem paranız olabilir hem de istediğiniz hizmeti alamayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın