Wordpress Pdf Ekleme

WordPress PDF Ekleme Nasıl Yapılır?

İçindekiler

Açık kodlu bir yazılım olan wordpress, kullanım ve kurulum kolaylıkları nedeni ile pek çok site sahibi tarafından tercih edilir. Blok, forum gibi pek çok sitede kullanılan wordpress, güvenilir ve ücretsizdir.Yeni eklentileri ve temaları ile de sürekli kendini yenileyen bu yazılım tüm içeriklerinizi düzenlemenize yardımcı olur. Yapacağınız wordpress pdf ekleme çalışmalarında da farklı eklentiler kullanılmaktadır. PDF dosyaları bu şekilde site içerisinde gösterilmektedir.

WordPress Siteler İçin PDF Ekleme

Her web sitesinden biri WordPress yazılımı kullanmakta ve açık kaynak kodları ile sürekli geliştirilen bir alt yapıya sahip olmaktadır. Farklı tarzlarda site açmanıza imkân veren bu yazılım içerisinde PDF dosyalarının eklenmesi de oldukça kolaydır. Eklenti kurmadan kullanılabilecek pdf yükleme yöntemleri de bulunuyor.

Yükleme yapılacak sayfa yazı editörü ekranında düzenlenir ve medya ekle butonu kullanılarak yüklemek istenilen dosya seçilir. Dosya eklendiği ilk anda küçük resim gibi görünebilir. Ancak üzerine tıklandığında asıl dosyaya yönlendirme sağlanır. PDF dosyaları şu durumlarda eklenebilir:

  • Farklı şablon kullanımlarında
  • Ürün kataloglarının gösterimlerinde wordpress pdf katalog ekleme
  • İstenilen kitaplarda ya da tez çalışmalarında

PDF eklemek için kullanılabilecek wordpress eklentileri de bulunuyor.

WordPress PDF Eklemek İçin Kullanılan Eklentiler

Genel olarak yazılım içinde eklenen dosyalar orijinal anlamda açılmasına izin verilmez. Bunun için pdf görüntüleyiciler kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde PDF dosyası eklendiğinde sayfa ya da posta içinde görüntülenebilir. Kullanılabilecek eklentiler şu şekildedir.

Image

Google DOC Embedder

Bu eklenti pratik bir şekilde kurulabilir. Eklenti kullanımından önce ayarlar kısmından GDE ayarlarının yapılması gereklidir. Yapılan ayarlamalar genişlik, yükseklik ve dil ayarlamaları olacaktır. Ayarlar yapıldığında dosya açma link indirme şeklinde görülür. Bu şekilde PDF dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Image 1

PDF Viewer

Bu eklenti tek başına ya da destekleyici olarak kullanılabilir. PDF dosyasının ne şekilde ve nasıl görüntüleneceği kişiselleştirilir. Kullanımı oldukça pratiktir.

Image 2

Google Drive Embedder

PDF dosyalarının Google Drive klasöründen web sitesine rahatlıkla aktarılması için bu eklenti kullanılır. Bu sayede WordPress PDF Ekleme yapabilirsiniz.

Image 3

Real3D FlipBook

Bu eklenti PDF dosyalarının flash kullanılmadan değiştirilmesini sağlar. Aynı şekilde Flowpaper eklentisi ile de aynı işlemler yapılabilir. Ücretsiz sunulan bu eklentiler var olan resimlerin dergileştirme süreçlerini başlatmaktadır.

Bu eklentileri kullanmak için etkinleştirme işlemi yapılmalıdır. Eklenti ayarları sonrasında kullanımları oldukça pratik olacaktır. Eklentiler üzerinden PDF dosyasının yayınlanması için URL adresi kopyalanmalıdır. Yazı ekranında eklentiler için simge bulunur. URL adresi bu bölüme yapıştırılır. Ekle butonu ile PDF dosyası başarılı bir şekilde yüklenmiş olacaktır.

Wordpress Pdf Ekleme

PDF Dosyası Ekleme Avantajları

PDF dosya içerikleri çok büyük dosyaların daha az yer kaplayacak şekilde depolanmasını sağlar. Ve indirme aşamasında da kolay bir indirme imkânı verir. Hem yer alanında tasarruf sağlayan hem de daha profesyonel bir web sayfası imajı veren bu dosyaların wordpress tabanlı sitenize kolayca yüklenmesi de çok önemli bir avantajdır.

Özellikle wordpress pdf ekleme, wordpress pdf yükleme yaparken kullanılabilecek eklentiler sayesinde yükleme ve görüntüleme alanında sorunsuz kullanımlar elde edilebilir. Kurumsal firmalar bu tür dosyalar ile şirketleri hakkında referanslar verebilir ve daha detaylı bilgilerle sunumlar hazırlayabilir. Web sitenize ses, resim ve müzik dosyaları yükleyebilirsiniz.

PDF dosyaları çok daha kapsamlı bilgiler vermek istendiğinde kullanılabilir. Yüklemeler ortam menüsü içerisinde basit bir şekilde sağlanabilir. Web sitenize eklenen PDF dosyaları indirilebilir içerik olarak paylaşılabilir.

Kapsamlı dosyalarınızı bu şekilde yer kaplamdan ziyaretçileriniz ile paylaşabilir, özellikle katalog gibi paylaşımların daha kurumsal bir şekilde kullanıcılara sunulması sağlanabilir. PDF dosyaları kullanılan eklentiler ile kişiselleştirilebilir ve bu şekilde her web sitesinde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın