Wordpress Pdf Ekleme

WordPress PDF Ekleme Nasıl Yapılır?

Açık kodlu bir yazılım olan wordpress, kullanım ve kurulum kolaylıkları nedeni ile pek çok site sahibi tarafından tercih edilir. Blok, forum gibi pek çok sitede kullanılan wordpress, güvenilir ve ücretsizdir.Yeni eklentileri ve temaları ile de sürekli kendini yenileyen bu yazılım tüm içeriklerinizi düzenlemenize yardımcı olur. Yapacağınız wordpress pdf ekleme çalışmalarında da farklı eklentiler kullanılmaktadır. PDF dosyaları bu şekilde site içerisinde gösterilmektedir.

WordPress Siteler İçin PDF Ekleme

Her web sitesinden biri WordPress yazılımı kullanmakta ve açık kaynak kodları ile sürekli geliştirilen bir alt yapıya sahip olmaktadır. Farklı tarzlarda site açmanıza imkân veren bu yazılım içerisinde PDF dosyalarının eklenmesi de oldukça kolaydır. Eklenti kurmadan kullanılabilecek pdf yükleme yöntemleri de bulunuyor.

Yükleme yapılacak sayfa yazı editörü ekranında düzenlenir ve medya ekle butonu kullanılarak yüklemek istenilen dosya seçilir. Dosya eklendiği ilk anda küçük resim gibi görünebilir. Ancak üzerine tıklandığında asıl dosyaya yönlendirme sağlanır. PDF dosyaları şu durumlarda eklenebilir:

  • Farklı şablon kullanımlarında
  • Ürün kataloglarının gösterimlerinde wordpress pdf katalog ekleme
  • İstenilen kitaplarda ya da tez çalışmalarında

PDF eklemek için kullanılabilecek wordpress eklentileri de bulunuyor.

WordPress PDF Eklemek İçin Kullanılan Eklentiler

Genel olarak yazılım içinde eklenen dosyalar orijinal anlamda açılmasına izin verilmez. Bunun için pdf görüntüleyiciler kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde PDF dosyası eklendiğinde sayfa ya da posta içinde görüntülenebilir. Kullanılabilecek eklentiler şu şekildedir.

Image

Google DOC Embedder

Bu eklenti pratik bir şekilde kurulabilir. Eklenti kullanımından önce ayarlar kısmından GDE ayarlarının yapılması gereklidir. Yapılan ayarlamalar genişlik, yükseklik ve dil ayarlamaları olacaktır. Ayarlar yapıldığında dosya açma link indirme şeklinde görülür. Bu şekilde PDF dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Image 1

PDF Viewer

Bu eklenti tek başına ya da destekleyici olarak kullanılabilir. PDF dosyasının ne şekilde ve nasıl görüntüleneceği kişiselleştirilir. Kullanımı oldukça pratiktir.

Image 2

Google Drive Embedder

PDF dosyalarının Google Drive klasöründen web sitesine rahatlıkla aktarılması için bu eklenti kullanılır. Bu sayede WordPress PDF Ekleme yapabilirsiniz.

Image 3

Real3D FlipBook

Bu eklenti PDF dosyalarının flash kullanılmadan değiştirilmesini sağlar. Aynı şekilde Flowpaper eklentisi ile de aynı işlemler yapılabilir. Ücretsiz sunulan bu eklentiler var olan resimlerin dergileştirme süreçlerini başlatmaktadır.

Bu eklentileri kullanmak için etkinleştirme işlemi yapılmalıdır. Eklenti ayarları sonrasında kullanımları oldukça pratik olacaktır. Eklentiler üzerinden PDF dosyasının yayınlanması için URL adresi kopyalanmalıdır. Yazı ekranında eklentiler için simge bulunur. URL adresi bu bölüme yapıştırılır. Ekle butonu ile PDF dosyası başarılı bir şekilde yüklenmiş olacaktır.

Wordpress Pdf Ekleme

PDF Dosyası Ekleme Avantajları

PDF dosya içerikleri çok büyük dosyaların daha az yer kaplayacak şekilde depolanmasını sağlar. Ve indirme aşamasında da kolay bir indirme imkânı verir. Hem yer alanında tasarruf sağlayan hem de daha profesyonel bir web sayfası imajı veren bu dosyaların wordpress tabanlı sitenize kolayca yüklenmesi de çok önemli bir avantajdır.

Özellikle wordpress pdf ekleme, wordpress pdf yükleme yaparken kullanılabilecek eklentiler sayesinde yükleme ve görüntüleme alanında sorunsuz kullanımlar elde edilebilir. Kurumsal firmalar bu tür dosyalar ile şirketleri hakkında referanslar verebilir ve daha detaylı bilgilerle sunumlar hazırlayabilir. Web sitenize ses, resim ve müzik dosyaları yükleyebilirsiniz.

PDF dosyaları çok daha kapsamlı bilgiler vermek istendiğinde kullanılabilir. Yüklemeler ortam menüsü içerisinde basit bir şekilde sağlanabilir. Web sitenize eklenen PDF dosyaları indirilebilir içerik olarak paylaşılabilir.

Kapsamlı dosyalarınızı bu şekilde yer kaplamdan ziyaretçileriniz ile paylaşabilir, özellikle katalog gibi paylaşımların daha kurumsal bir şekilde kullanıcılara sunulması sağlanabilir. PDF dosyaları kullanılan eklentiler ile kişiselleştirilebilir ve bu şekilde her web sitesinde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir
En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web siteleri SEO çalışmaları ile üst sıralarda listelenmeye çok önem verir. Ancak ziyaretçileri siteye çekmek kadar siteye gelen ziyaretçilerin…

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi Devamını Oku
Firma Web Tasarımı

Firmamız bu açıdan, firma web tasarımı konusunda uzman ekibiyle firmalara profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

Firma Web Tasarımı Devamını Oku
Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web tasarımının faydaları nelerdir? konusunda tüm merak ettiklerinizi bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir? Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın