Ktunnel Nedir

Ktunnel Proxy Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Ktunnel proxy nedir? Proxy vekil sunucu olarak Türkçeye çevrilebilir. İnternet bağlantılarında aktif olarak kullanılan bu servis ağı, daha güvenli ve hızlı bir bağlantı sunduğu için tercih ediliyor. Sunucular farklı bir ağ kanalı üzerinden web sitelerine erişim sağlıyor. Elde edilen bu çevrim içi gizlilik kullanıcıları internet üzerinde izlenmekten kurtarır. Ülkemizde bazı web sitelerine erişim engelleri ile kullanılmaya başlasa da güvenlik anlamında da kullanıcılara önemli avantajlar sunar.

Ktunnel Proxy

Farklı nedenlerden dolayı DNS server ile engellenen web sitelerine erişebilmek için kullanılan bir sunucu çeşidi olan Ktunnel Proxy, herhangi bir kurulum gerektirmeden site üzerinden çalışır. Bu sunucu ile IP adresinizi gizleyebilir, anonim olarak internette gezebilirsiniz. Özellikle bölgesel erişim olanağı verir.

Ktunnel Proxy Nedir

Ktunnel Proxy Nedir ve Ne İşe Yarar?

UK gibi uzantılarla her ülkeye özel erişim imkanları sunan bu sunucu, çeşitli noktalardan bağlantı kurulmasına imkân verir. İnternette yapılan tüm gezintilerin çok daha güvenli olmasına imkân veren sunucu ile, kişisel bilgilerinizin üçüncü kişiler eline geçmesini engelleyebilirsiniz.

Telefon üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Android işletim sistemi için Ktunnel APK uygulamalar bulunuyor. Ancak bu uygulamaları güvenilir platformlardan indirilmesi gereklidir. Özellikle son dönemlerde Proxy sunucu denildiğinde ilk akla gelen isim olmakta ve pek çok kullanıcı tarafından Ktunnel Proxy Nedir araştırmaları yapılmaktadır. Bu vekil sunucu daha güvenli bir şekilde internette gezebilmenizi sağlar.

Ktunnel Nasıl Kullanılır?

Oldukça pratik bir şekilde bu servisler kullanılıyor. Ara yüzü de oldukça basit olan Proxy kullanımında birkaç basit adım yeterli olacaktır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ziyaret etmek istediğiniz web sitesinin linki kopyalanır.
 • Ktunnel üzerinde adres çubuğu bulunur. Bu alana kopyalanan link yapıştırılır.
 • Seçenekler arasında farklı ülkeler yer alır. Birini seçin. Bu şekilde IP adresiniz o ülkeye bağlı bir kullanıcı olarak dijital ortamda görünecektir.
 • Adres satırında yer alan butona tıkladığınız istediğiniz siteye ulaşmış olursunuz.

Ktunnel Özellikleri Nelerdir?

Ktunnel IP adresini gizleyen ve dünya çapında oldukça popüler olan bir Proxy servisidir. Sunucuları içinde çok sayıda IP adresi bulunur. İnternet gezintinizin çok daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Anonim Proxy sunucuları içinde yer alan Ktunnel, sunucunuz üzerinden aldığı istek ve izinleri kendi sunucuları üzerinden ulaşılmak istenen web sunucusuna iletir. Bu şekilde kendi cihazınızın IP adresi asla belli olmaz. Bunlar dışında Ktunnel Proxy Nedir ve Özellikleri arasında şu başlıklarda sayılabilir:

 • Farklı ülkelere özel IP adreslerini kullanabilirsiniz. Ülkemizde yaşanan erişim engellerinde web sitelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Ktunnel üzerinde güvenli bağlantılar gerçekleşir. Bağlanılmak istenilen site kötü bir yazılım barındırıyor ise bu sunucu bir güvenlik duvarı olarak görev yapacaktır.
 • Kredi kartı ve kimlik bilgilerinizin bu şekilde sunucular üzerinde girilen sitelerde kullanılmaması önemlidir. Ktunnel sunucuları sadece güvenli bir şekilde internet ortamında gezinti için kullanılması önerilir.
 • Web sitelerinin yüklenme süreleri de ktunnel üzerinden azalacaktır. Vekil sunucu olması nedeni ile yüklenen içerikler ön belleğe alınıyor. Bu da yüklenmek istenilen sitenin daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır.

Ktunnel Proxy Güvenli midir?

Kullanıcılar Ktunnel Proxy Nedir ve Özellikleri Nelerdir araştırmalarında sistemin güvenilirliği hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır. Tarayıcı üzerinden çalışan Ktunnel İP adresinizi ve tüm bilgilerinizi profesyonel bir şekilde gizler. Ancak kullanılan siteler üzerinden reklam amaçlı programlar bulunabiliyor. Bunların indirilmesi ve kabul edilmesi sakıncalı olabilir. Bu Proxy servisinin tarayıcıda sörf yapmak için kullanımı çok daha güvenli olacaktır. Sistem bulunduğunuz konumu farklı bir konumda gösterir. Bu şekilde erişim engeli bulunan sitelere çok pratik bir şekilde erişim sağlanabilir.

Ktunnel Alternatifleri

 • 1- Kproxy
 • 2- Hide.me
 • 3- ProxySite
 • 4- FilterBypass
 • 5- 4everproxy

Google Chrome’da Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nasıl Çözülür yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web siteleri SEO çalışmaları ile üst sıralarda listelenmeye çok önem verir. Ancak ziyaretçileri siteye çekmek kadar siteye gelen ziyaretçilerin…

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi Devamını Oku
Firma Web Tasarımı

Firmamız bu açıdan, firma web tasarımı konusunda uzman ekibiyle firmalara profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

Firma Web Tasarımı Devamını Oku
Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Kurumsal web tasarımının faydaları nelerdir? konusunda tüm merak ettiklerinizi bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarımının Faydaları Nelerdir? Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın