Shopify Nedir

Shopify Nedir?

İçindekiler

Geldiğimiz noktada teknolojik gelişmeler bütün tartışmaların üzerindedir. Bugün dünyada milyarlarca insan internete erişebilir ve birçok uygulamayı aynı zamanda kullanılabilir durumdadır. Ancak bugün teknolojik gelişmeler ve dijital pazarlama çok daha geniş insan yığınlarını teknoloji ile buluşturma ve onu en rahat kullanabilir duruma getirmeyi amaçlamaktadır. Tam da bu noktada Shopify e-ticaret yazılımı devreye girer.

Shopify nedir? Ne işe yarar? Sorusunun tam anlamıyla karşılığı teknik anlamda programlama ve internet yazılımları ile ilgili geniş bilgisi olmayan yığınların, internet ağı üzerinden ürünlerini satmasını sağlayan bir sistemdir. Üstelik bunu en kısa sürede ve fazla zaman ve enerji kaybetmeden yapmanız mümkündür. Shopify üzerinden sanal mağaza kurmak yalnızca abonelik ücreti karşılığında sağlanır. Shopify nedir sorusunu daha detaylı cevaplayalım.

Shopify Nedir

Shopify Nedir ve Kullanımı

Shopify nedir? Sorusunun kısaca yanıtı e-ticaret mağazasıdır. Shopify kişilerin ticaret yapmasını kolaylaştıran ve onlara ticari sanal ortamda en iyi ticareti nasıl yapabileceklerini hem sunan hem de eğiten yazılımlardan biridir. Shopify ürünlerin İnternet ortamında pazarlanmasını ve satılmasını sağlar. Ayrıca internetin sürekli kullanıldığı varsayıldığında internet kullanımına artı bir maliyet yüklemez. İnternetten satış yapmak her zaman klasik satış yöntemlerinden çok daha avantajlıdır.

Shopify ürünlerinizin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlarken, diğer yandan sizin bir marka olmanız için koşulları yaratır. Daha fazla insanın tercih etmesi durumunda ise bilinen bir internet AVM’i durumuna gelirsiniz. Bugün Türkiye’de de kullanılan Shopify bu konuda teknik donanıma sahip olmayan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilecek kadar pratik bir yazılımdır. Shopify teknolojik donanımları kullanarak milyarlarca insanın kullandığı internette en kısa ve pratik yoldan ticaret yapılmasını sağlamayı amaçlar.

Shopify ile Nasıl Satış Yapılır?

Shopify üzerinden satış yapmanın en önemli avantajı kurduğunuz e-ticaret mağazasının tek bir kontrol merkezinden idare edilmesine olanak sağlamasıdır. Yazılımı kullanarak e-ticaret mağazanızı kurup ardından sahip olduğunuz birçok çeşitli ürünlerin satışını Shopify üzerinden yaparsınız. Shopify e-ticaret mağazasının merkezi Kanada’dır. Shopify Kanada merkezli ve oradan yönetilen bir uygulamadır. Herkesin rahatlıkla kullanabilir olması Shopify yazılımı ve bunun üzerinden yapılan ticareti cazip ve avantajlı duruma getirir.

Kişilere e-ticaret mağazasının kurulması konusunda destek verdiği gibi, ayrıca ticaret konusunda neye gereksinimi olduğunu bilir ve bu gereksinimler aynı şekilde merkez tarafından karşılanır. Sistemi çok iyi bilmek zorunda değilsiniz. Çünkü sizin rahatlıkla kullanabileceğiniz biçimde hazırlanmıştır. Siz yalnızca ürünleriniz ve e-ticaret sitenizin tanıtımını yapıp, mağazanız üzerinden satış işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Shopify e-ticaret mağazası klasik alışveriş alışkanlıklarını geride bıraktırır. Dükkân kirası, eleman masrafları ve ürün stoklama gibi yüksek ölçekli maliyet gerektirmeyen bir sistemdir. Bu noktada devreye Shopify dropshipping nedir? Sorusu girer. Sorunun yanıtı ise satacağınız ürünleri önceden satın alıp stoklamanıza gerek kalmadan ürünlerinizin satışını sağlamasıdır. Bu özellik size büyük bir avantaj sağlar.

Tüketiciye ulaştırmanız için ürünü önceden stoklayıp elinizde tutmak zorunda kalmazsınız. Üretici ile malı temin eden müşteri arasında Shopify iletişim kurar. Böylelikle gelen siparişi siz üreticiden satın alırsınız, üretici ürünü tüketiciye gönderir.

Shopify Ne Işe Yarar

Shopify Partners Nasıl Çalışır?

Shopify e-ticaret mağazası sahiplerine tek bir kanaldan değil, farklı kanallar kullanarak para kazanmalarına yardımcı olan bir sistemdir. Shopify partners nedir? Sorusunun tam anlamıyla yanıtı da burada saklıdır. Siz bu uygulamayla yalnızca tek bir ürün satmış olmazsınız, diğer Shopify mağazalarını bilir, tanır ve kullanırsınız. Bunu size Shopify sağlar. Shopify üzerinden siz satış yaparken diğer Shopify mağazalarıyla ilişki kurarak müşterileri onlara yönlendirebilir ve bunun üzerinden ayrıca bir komisyon alarak kazanç elde edersiniz.

Bu konuda bir diğer shopify partners programı dâhilinde yapacağınız bir başka kazanç ise, aynı zamanda satış ortağı sahibi olduğunuz için satış ortağı bağlantınızı rahatlıkla kullanabilme olanağına sahip olmanızdır. Bir yandan satış yaparken diğer yandan Shopify uygulamalarını başkalarının mağaza açmaları için önerebilir, yayınlayabilir ve bunun üzerinden de ayrıca para kazanırsınız. Bu yayınladığınız uygulamaları yapacağınız abonelik karşılığında satabilme şansını yakalarsınız. Bu da Shopify Partners programının Shopify iş ortağı kazancı alanıdır.

Shopify Avantajları Nelerdir?

Shopify günümüzde yeni nesil e-ticaret sitesi ve çevrimiçi mağazadır. Shopify nedir ve hakkında bilmeniz gereken en önemli konulardan biri, bu uygulama ile yalnız olmadığınızı hissetmenizdir. Çünkü bu yazılım tek merkez tarafından yönetilmekte ve birçok büyük şirket Shopify çevrimiçi mağazayı kullanmaktadır.

Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra yani sanal mağazanızı açtıktan sonra Shopify işinizi ve mağazanızı büyütmeniz konusunda size yardımcı olur. Bunun için e-ticaret mağazanızı özelleştirilebileceğiniz olanaklara sahip olursunuz. Size meta etiketler adı altında SEO özelliklere sahip olacağınız koşullar sağlar. Böylelikle diğer e-ticaret sitelerinde mağazanız üst sıralarda yer alarak, çok daha tanınmış mağaza durumuna gelirsiniz.

İnternet ortamında bu platformu kullanan sizin dışınızda diğer Shopify kullanıcıları ise elektronik posta entegrasyonundan faydalanarak çok daha geniş müşteri portföyünüzü oluşturmanızı sağlar. Bunun için size bir takım hediye kartları ve belli zamanlarda kupon oluşturur. Aynı zamanda Shopify uygulaması Google tarafından desteklenen bir program olmasıyla da büyük avantaj sağlar.

Google EDS üzerinden diğer bütün sosyal medya platformlarıyla birlikte entegre bir biçimde çalışmaya başlarsınız. Shopify nedir ve kullanımı sizinle birçok büyük ölçekli şirketler tarafından da kullanılmaktadır. Bu şirketler bugün dünya para piyasasını ölçüde belirleyen, etkileyen ve hareketlendiren şirketlerdir. Bunlardan bazıları;

  • Tesla Motors
  • The Ekonomist
  • Penguin Books
  • Red Bull
  • Kylie Kozmetiks
  • KKW Beauty

Gibi firmalar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Siz Shopify online mağazanızı açarak aynı zamanda bu büyük firmalarla aynı platformda iş yapma olanağına da sahip olursunuz.

Shopify ile Neler Yapılabilir?

Ticaret yapmak ve sanal mağaza açmayı düşünüyorsanız shopify size bu konuda en iyi sanal mağaza oluşturmanız ve sanal mağazaya sahip olma avantajı sağlar. Shopify nedir ve ne işe yarar?  Diyorsanız öncelikle profesyonel bir e-ticaret web sitesine sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu gelişmiş web sitesi aynı zamanda sizin online platformlarda tanınmanızı, satış yapmanızı ve sosyal medya ağlarını kullanarak büyük hedef kitleler yaratmanıza neden olur.

Büyük hedef kitleler sizin ürünlerinizi ve firmanızı tanır. Birçok farklı ürünün pazarlanmasına yardımcı olurken, bunu en düşük masraf ve maliyetle yapmanızı sağlar. Shopify sizin web sitenizi oluşturabileceğiniz profesyonel bir görüntü sağlamanıza ve web sitenizi dilediğiniz gibi yönetmenize olanak tanır. Mağazanızda dilediğiniz her türlü ürünü satabilirsiniz. Elektronik eşya dan giyim eşyasına, oyuncaktan mutfak eşyası mobilya gibi birçok ürünü satmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra en fazla kullanılan ve tercih edilen dijital ürünleri de mağazanızda satabilirsiniz. Bunlar; e-kitap olabileceği gibi farklı program dosyaları ve yazılımlar olabilir.

Shopify sizin ürün çeşitliliğinizi geliştirmeniz için size ayrıcalıklar sunar. Ayrıca e-ticaret mağazanız Shopify nedir ve Shopify yazılımı ve uygulamasıyla son derece güven altındadır. Bunun için sizin performans yönetimi konusunda bilgi sahibi olmanıza veya bu konuda çaba göstermenize gerek kalmaz. Shopify kombine bir yazılım ve uygulamadır. Bütün bunların tamamını sizin yerinize o yapar. Siz ihtiyacınız olan kısmını alıp kullanmaya ve ticaret yapmaya başlarsınız.

Ktunnel Proxy Nedir? Özellikleri Nelerdir? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın