Wordpress Sayfa Kopyalama

WordPress Sayfa Kopyalama Nasıl Yapılır?

İçindekiler

WordPress en fazla tercih edilen web sitelerden biridir. Bunun en önemli nedenlerinden biri WordPress ’in gelişmiş site olma özelliklerini taşımasıdır. Örneğin WordPress sayfa kopyalama çok kısa sürede ve tek bir tıkla yapacağınız işlemlerden biridir. Bunun için bilinen klasik yöntemlerden olan kopyala yapıştır yapmanıza gerek kalmadan bulunan bütün sayfaları kopyalayabilirsiniz.

Artık günümüzde web site tasarımı yaparken uzun uzadıya işlem yapmanızı ortadan kaldıran birçok eklenti bulabilirsiniz. Bu WordPress ’in kullanıcılarına sunduğu önemli ayrıcalıklardan biridir. Bu da hem sitenin kısa sürede kurulumunu sağlar hem de site içinde hazırlayacağınız yazı post veya farklı tasarımları kısa sürede oluşturmanızı sağlar. Bunu kullanıcılarına WordPress programı sağlamaktadır.

WordPress Sayfa Kopyalamaya Neden İhtiyaç Duyulur?

WordPress web sitesi hazırlama aşamasında birçok nedenden dolayı WordPress sayfa kopyalama gerekli olur. Bunu klasik yöntemlerle yapmak mümkün, ancak seri halde ve hızlı bir biçimde post girmeniz gerekebilir. Böyle durumda WordPress sayfa klonlama büyük bir ihtiyaç haline gelir. Bunun için yapmanız gereken basit bir eklentidir.

Klonlama işlemi yine pratik bir biçimde klonla butonu ile klonlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak siz yeni bir taslak oluşturmak istediğinizde üzerinde çalıştığınız sayfanın kopyasını oluşturmanız için size yeni bir sayfa açar. Ardından ise düzenlediğiniz sayfaları bitirip en son klonlama yaparak versiyonu kaydedersiniz.

Bunun için kullanmanız gereken default eklentisidir. Bu eklentiyi WordPress ayarlarından kolayca bulmanız mümkündür. Böylelikle kısa sürede klonlama yapabilirsiniz. Klonlama yapma aşamasında kullanacağınız default eklentisi sizin ayrıca hangi bölümlere klonlama yapmak istediğinizi sorar seçmenizi sağlar. Böylelikle de size gerekli olan kısımları ayarlayarak diğerlerini bırakabilirsiniz.

Ayrıca klonlayacağınız sayfa başlıklarının en altına veya başka bir bölümüne dilediğiniz herhangi bir yazıyı da default yazısı yerine yazabilirsiniz. Bu da çalışmanızın görselliğini tercihlerinize göre değiştirmenizi sağlar.

Wordpress Sayfa Kopyalama

WordPress Sayfa Kopyalama İçin Gerekli Olan Eklentiler

Web sitesi tasarımı yapan kişiler veya blok yazarları web sitesi tasarlama aşamasında başka bir sunucudan sitelerine sayfa kopyalamaları gerekir. Bu oldukça sıkıcı işlerden biridir. Ancak WordPress uygulamasının kullanıcılarına sunduğu çözüm bu işi en kısa sürede ve çok daha pratik ve en eğlenceli biçimde yapmanızı sağlar. Bu konuda pratiğiniz oldukça gelişir. WordPress sayfa kopyalama işlemi size bunun dışında;

  • Web sitesinin yedeklenmesi
  • Yapılan çalışmaların incelenmesi
  • Site web sayfasının farklı başka bir sunucuya taşımanız gerektiği durumlarda

Kullanmanız her zaman size avantaj sağlar. WordPress sayfa kopyalama aşamasında tek bir eklenti ile birçok işi aynı anda yapabilirsiniz.

WordPress Sayfa Kopyama Nasıl Yapılır?

WordPress sayfa kopyalama önceden var olan bir sayfa boyutu ve miktarını arttırarak, onu çoğaltmaktır. WordPress sayfa çoğaltma aşamasında yeni açtığınız sayfa üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilir, diğerinden farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu işlem sayfanın temel haklarına hiç dokunmadan yapabilmenize olanak sağlar. Dilediğiniz gibi değişiklikleri bu aşamada yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bu size zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Hızlı bir post girmeniz gerektiği durumlarda ise çok basit bir eklenti kullanarak bu işlemleri seri halde yapabilirsiniz. WordPress sayfa çoğaltma özelliğini kullanmadan önce Duplicste Post eklentisini bilgisayarınıza yüklemeniz gerekir. Bu eklenti hem son derece basit hem de ücretsiz olarak bulabileceğiniz eklentilerden biridir. Bu eklentiyi WordPress açıkken yani üzerinde çalışırken de yükleyebilirsiniz.

Eklentiyi yükledikten sonra size iki seçenek sunar. Bu iki seçenekten biri yazıların bulunduğu sekmede, diğeri ise sayfaların bulunduğu sekmededir. O da size tek bir tuşla klonlama ve çıkartma işlemini yapmanızı sağlar. Böylelikle dilediğiniz sayfayı ve yâda farklı sayfalarda bulunan yazıları klonlama yaparak çoğaltabilirsiniz.

WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu Hatası yaşıyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın