Wordpress Siteye Harita Ekleme

WordPress Siteye Harita Ekleme

İçindekiler

İşletmeler potansiyel müşterilerinin daha hızlı bir şekilde web sitesini bulabilmesi için çalışmalar yürütürler. Fiziksel adresi olan işletmeler web sitelerinde yazılı olarak adres belirtmek yerine harita kullanmak çok daha etkili kullanımlar oluşturacaktır. Özellikle wordpress sitelerinin sunduğu çeşitli imkanlar ile pratik bir şekilde wordpress siteye harita ekleme yapılabiliyor. Kullanılabilecek farklı yöntemler bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • WordPress Google Maps eklentisi ile
  • Google Haritalar da yer alan embed özelliği ile
  • WordPress temasının elementleri ile

WordPress Siteye Google Maps Eklemenin Avantajları

Harita ile insanlar işletmenizin adresini daha kolay bir şekilde bulabilirler. İnternet ortamında çok daha geniş müşteri potansiyeline ulaştığınızda harita eklemek çok faydalı olacaktır. İnternette yer alan harita görüntülerini eklemek basit ve kullanışsız olacaktır. Sitenizde profesyonel anlamda harita ekleyerek farklı avantajlar kazanabilirsiniz. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • İnteraktif kullanımlara sahip olan haritalar, kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilir.
  • İstediğiniz konumu öne çıkarabilir, hatta birden fazla konumu haritalar üzerinden sunulabilir.
  • Ziyaretçiler adresinizi bulmak için sokak görüntülerini kullanabilir, bu şekilde işletmenizin nasıl göründüğünü rahatlıkla görebilirler.
  • Ziyaretçiler haritalara telefona gönderebilir ve bu şekilde işletmenizin konumunu rahat bir şekilde bulabilirler.
  • Ziyaretçilerin konumunuzun kolayca bulması doğrudan iletişim kurulmasını kolaylaştırır ve çok daha güvenilir kullanımlar sunarlar.
Wordpress Siteye Harita Ekleme

WordPress Siteye Harita Ekleme Yöntemleri

Eklentiler kullanarak ya da elle manuel olarak wordpress siteye harita ekleme yapılabilir. Harita ekleme profesyonel web siteleri için çok önemlidir. Daha fazla kişi ile etkileşim içinde olma imkanı veren harita eklem işlemi, kurumsal kimlik ya da kişi olarak web sitesi kurumlarında mutlaka kullanılması gereken bir özelliktir.

WordPress Google Maps Eklentisi Haritalar Ekleme

İnternet siteleri arasında oldukça popüler olan bu eklenti ile harita işaretlerini kişiselleştirebilirsiniz. Haritalarınız için çeşitli temalar seçebilirsiniz. En iyi harita ekleme seçeneklerinden biri olan Google Maps, içerik dağıtım ağları ve ön bellek eklentileri ile uyumlu olarak çalışmaktadır. WD Google Maps kullanabilir ve bu eklenti ile çoklu işaret desteğine sahip olabilirsiniz. Çoklu işaret desteği çok daha kullanıcı dostu bir harita uygulaması olacaktır.

Google Maps Wigdet eklentisi de güçlü bir özelliktir. Oldukça kolay bir kuruluma sahip bu eklenti araç çubuğuna küçük boyutlarda haritalar eklemenize yardımcı oluyor. WordPress yönetici paneli üzerinde eklentiler kısmından WP Google Maps seçilir. Kurulum sonrasında Create an API key now bağlantısı ile Google API anahtarı elde edebilirsiniz. Bu şekilde ilk haritanızı oluşturmuş olabilirsiniz.

Google Maps Embed Özelliği ile Haritalar Ekleme

Eklenti kullanmak istemeyenler wordpress siteye harita ekleme işlemi için manuel haritalar ekleme yöntemini tercih edebilir. Google Haritaların varsayılan ara yüzünü kullanarak istenilen adresin bulunması sağlanıyor. Bu şekilde yakınlaştırma ve boyutun da ayarlanması mümkündür.

Google Haritalar üzerinden “Get HTML-Code” butonunu tıklayarak HTML kodu elde edebilirsiniz. Bu kodu wordpress yönetici panelinde harita eklemek istediğiniz sayfayı editörde açarak kopyalayabilirsiniz. Haritanın sayfa üzerinde görüntülenmesi gereken yere kodu yapıştırarak işletme adresinin konumunu ziyaretçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu yöntemin tek olumsuz özelliği her tanımlamak istediğiniz harita için yeni bir embed kodu oluşturulması gereklidir.

WordPress Teması ile Haritalar Ekleme

Bazı WordPress temaları Google Maps özelliğini dahili olarak sunuyor. Bu özelliği kullanmak için doğru temayı kullanmak gereklidir. Eklenti ya da HTML koduna gerek olmadan sitenize haritalar ekleyebilirsiniz. Bu özelliği destekleyen tema bulmak biraz zor olabiliyor. Genellikle de Premium temalarda bu özellik sunuluyor.

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Maps üzerinde işletmenizin olması için öncelikle Google My Business hesabı açılmalıdır. Çalışmalarınızda wordpress siteye harita ekleme özelliğini kullanmadan önce Google Maps kaydı yapılmalıdır. Belirli aralıklar ile güncelleme yapan Google, Google Maps’a kayıt olabilmek için yer bildirimi yapılmasını ve e-posta ya da telefon ile doğrulama yapılmasını ister.

Onay kodu en fazla 30 gün içinde belirtilen adrese gönderilir. Adresin doğru yazılması çok önemlidir. Onay kodu yanlış adrese gider ise doğrulama yapılamaz. Onaylama kodu girildikten sonra işletmeniz Google Haritaların arama sonuçların gösterilmeye başlayacaktır. Bu işlem ücretsizdir. Yapılan çalışma ile arama motorlarında ve potansiyel müşteri kitleniz üzerinde kurumsal bir firma imajı elde edebilirsiniz.

Mevcut sayfalarınızı kopyalamak isterseniz WordPress Sayfa Kopyalama isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

İçindekiler Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime […]

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma Devamını Oku
WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? Devamını Oku
WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme Devamını Oku
Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın