WordPress.

Yazılım, tasarım, e-ticaret, mobil gibi birçok dijital alanda bir sürü faydalı bilgi. Hemen kendi işinizde bunları hayal edin!

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web siteleri SEO çalışmaları ile üst sıralarda listelenmeye çok önem verir. Ancak ziyaretçileri siteye çekmek kadar siteye gelen ziyaretçilerin…

detail Devamını Oku

WordPress PDF Ekleme Nasıl Yapılır?

Açık kodlu bir yazılım olan wordpress, kullanım ve kurulum kolaylıkları nedeni ile pek çok site sahibi tarafından tercih edilir. Blok, forum gibi pek çok…

detail Devamını Oku

WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Wordpress web sitesi kullanımı karışık gibi görünse Wordpress kullanıcı adı değiştirme işlemi de diğer birçok işlem gibi son derece kısa sürede…

detail Devamını Oku

WordPress Sıfırlama Nasıl Yapılır?

WordPress sitesinin en fazla tercih edilen site olmasının özelliklerinden biri kullanıcılarına sunduğu avantajlardır. Bu avantajlardan biri ise zamanın minimal bir biçimde kullanılmasını sağlamasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Cache Temizleme Nasıl Yapılır

Wordpress Cache, sunucu yükünü azaltmak ve sitenin daha hızlı açılmasını sağlamak adına resim, nesne, css ve vb. verileri geçici olarak saklama mekanizmasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Siteye Harita Ekleme

İşletmeler potansiyel müşterilerinin daha hızlı bir şekilde web sitesini bulabilmesi için çalışmalar yürütürler. Fiziksel adresi olan işletmeler web sitelerinde yazılı olarak adres belirtmek yerine harita kullanmak çok daha etkili kullanımlar…

detail Devamını Oku

WordPress Sayfa Kopyalama Nasıl Yapılır?

Wordpress en fazla tercih edilen web sitelerden biridir. Bunun en önemli nedenlerinden biri Wordpress ’in gelişmiş site olma özelliklerini taşımasıdır. Örneğin Wordpress sayfa kopyalama çok kısa sürede ve tek bir tıkla yapacağınız…

detail Devamını Oku

WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu Hatası

Wordpress kullanıcılarının wordpress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu, sorunları ile çok fazla karşılaşıyor. Bu hata pek çok nedenden dolayı oluşabilir…

detail Devamını Oku

WordPress Font Değiştirme

Wordpress font değiştirme yalnızca yazılan yazı karakterlerini veya görsellerin yazı karakterini değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Font değişikliği yazıların alt başlıklarında kullanılabildiği gibi formüllerin yazı karakterini değiştirmek için de kullanılır.

detail Devamını Oku

WordPress Domain Değiştirme

Çeşitli nedenlere bağlı olarak WordPress domain değiştirme işlemi yapılmak zorunda kalınır. Bu nedenler arasında marka ismi değişikliği, domain uzantı değişikliği gibi etmenler söz konusudur. Wordpress Domain Değiştirme gerekli olduğunda yapılması gereken bazı işlemler söz konusudur.

detail Devamını Oku

Wordpress bir içerik yönetim sistemidir ve bu sistem hakkında bilgi sahibi olunduğunda kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan içeriğin üretilip yayımlanmasına imkân tanır. İnternet sitesi kurmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken bazı işlemler vardır ve bu aşamaların geçilmesi ile bir site sahibi olunabilmektedir.

İnternet sitesi oluştururken öncelikle bir hosting ve domain sahibi olmak gerekir. İnternet web ile aynı anlama gelen bir kavramdır ve bağlantılı ağlar anlamına gelir. Dünya üzerindeki tüm bilgisayar ağları internet aracılığı ile birbirine bağlanır.

Hosting ve domain sahibi olan kullanıcıların bir internet sitesine sahip olması kolaydır fakat sitenin tasarımında ve işlevsel hale getirilmesinde yapılması gerekli olan çalışmalar vardır. Bu aşamada devreye giren wordpress sayesinde teknik bilgi gereksinimi ortadan kalkmakta ve sitenin çalışır hale gelmesi mümkün olmaktadır.

Wordpress açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve ücretsiz olarak bu yazılımı kullanmak mümkündür. Wordpress oldukça kolay kurulumu olan bir uygulama olması ile dikkat çekerken internet ortamında çeşitli özgürlükleri kullanıcılara ulaştırması açısından da tercih edilmektedir.

Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın