WordPress.

Yazılım, tasarım, e-ticaret, mobil gibi birçok dijital alanda bir sürü faydalı bilgi. Hemen kendi işinizde bunları hayal edin!

WordPress İçin SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitenize yönelik organik trafik için hayati önem taşıyan bir dizi teknik ve en iyi uygulamaları kapsar. WordPress, SEO dostu bir platform olarak tanınırken, içerik üreticilerinin doğru stratejileri izlemesi gerekir. Anahtar Kelime Öncelikle, bir anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Bu, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri belirlemenizi sağlar. Google Anahtar Kelime Planlayıcısı […]

detail Devamını Oku

WordPress 503 Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress 503 Service Unavailable hatası, bir web sunucusunun bir isteği işleme kapasitesine sahip olmadığını gösterir. Bu hatayı gördüğünüzde, web sunucusu şu anda meşgul olduğundan veya bakım için kullanılamıyor olduğundan dolayı isteğinizi işleyemeyecektir.

detail Devamını Oku

WordPress Google Analytics Kodu Ekleme

WordPress Google Analytics, Google tarafından sağlanan ücretsiz bir web istatistik hizmetidir. Bu hizmet, bir web sitesinin ziyaretçi sayısı, ziyaretçi kaynakları, sayfaların ziyaret edilme oranları gibi bilgileri toplar ve raporlar halinde sunar.

detail Devamını Oku

WordPress Bakım Modu Nedir? Bakım Modu Nasıl Aktif Edilir?

WordPress Bakım Modu, WordPress için bir özelliktir ve sitenizi bakım moduna almanıza izin verir. Bu modda, ziyaretçiler sitenize erişemezler ve sadece yöneticiler giriş yapabilirler.

detail Devamını Oku

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web siteleri SEO çalışmaları ile üst sıralarda listelenmeye çok önem verir. Ancak ziyaretçileri siteye çekmek kadar siteye gelen ziyaretçilerin…

detail Devamını Oku

WordPress PDF Ekleme Nasıl Yapılır?

Açık kodlu bir yazılım olan wordpress, kullanım ve kurulum kolaylıkları nedeni ile pek çok site sahibi tarafından tercih edilir. Blok, forum gibi pek çok…

detail Devamını Oku

WordPress Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Wordpress web sitesi kullanımı karışık gibi görünse Wordpress kullanıcı adı değiştirme işlemi de diğer birçok işlem gibi son derece kısa sürede…

detail Devamını Oku

WordPress Sıfırlama Nasıl Yapılır?

WordPress sitesinin en fazla tercih edilen site olmasının özelliklerinden biri kullanıcılarına sunduğu avantajlardır. Bu avantajlardan biri ise zamanın minimal bir biçimde kullanılmasını sağlamasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Cache Temizleme Nasıl Yapılır

Wordpress Cache, sunucu yükünü azaltmak ve sitenin daha hızlı açılmasını sağlamak adına resim, nesne, css ve vb. verileri geçici olarak saklama mekanizmasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Siteye Harita Ekleme

İşletmeler potansiyel müşterilerinin daha hızlı bir şekilde web sitesini bulabilmesi için çalışmalar yürütürler. Fiziksel adresi olan işletmeler web sitelerinde yazılı olarak adres belirtmek yerine harita kullanmak çok daha etkili kullanımlar…

detail Devamını Oku

Wordpress bir içerik yönetim sistemidir ve bu sistem hakkında bilgi sahibi olunduğunda kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan içeriğin üretilip yayımlanmasına imkân tanır. İnternet sitesi kurmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken bazı işlemler vardır ve bu aşamaların geçilmesi ile bir site sahibi olunabilmektedir.

İnternet sitesi oluştururken öncelikle bir hosting ve domain sahibi olmak gerekir. İnternet web ile aynı anlama gelen bir kavramdır ve bağlantılı ağlar anlamına gelir. Dünya üzerindeki tüm bilgisayar ağları internet aracılığı ile birbirine bağlanır.

Hosting ve domain sahibi olan kullanıcıların bir internet sitesine sahip olması kolaydır fakat sitenin tasarımında ve işlevsel hale getirilmesinde yapılması gerekli olan çalışmalar vardır. Bu aşamada devreye giren wordpress sayesinde teknik bilgi gereksinimi ortadan kalkmakta ve sitenin çalışır hale gelmesi mümkün olmaktadır.

Wordpress açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve ücretsiz olarak bu yazılımı kullanmak mümkündür. Wordpress oldukça kolay kurulumu olan bir uygulama olması ile dikkat çekerken internet ortamında çeşitli özgürlükleri kullanıcılara ulaştırması açısından da tercih edilmektedir.

Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın