WordPress.

Yazılım, tasarım, e-ticaret, mobil gibi birçok dijital alanda bir sürü faydalı bilgi. Hemen kendi işinizde bunları hayal edin!

WordPress Sıfırlama

WordPress sitesinin en fazla tercih edilen site olmasının özelliklerinden biri kullanıcılarına sunduğu avantajlardır. Bu avantajlardan biri ise zamanın minimal bir biçimde kullanılmasını sağlamasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Cache Temizleme Nasıl Yapılır

Wordpress Cache, sunucu yükünü azaltmak ve sitenin daha hızlı açılmasını sağlamak adına resim, nesne, css ve vb. verileri geçici olarak saklama mekanizmasıdır.

detail Devamını Oku

WordPress Siteye Harita Ekleme

İşletmeler potansiyel müşterilerinin daha hızlı bir şekilde web sitesini bulabilmesi için çalışmalar yürütürler. Fiziksel adresi olan işletmeler web sitelerinde yazılı olarak adres belirtmek yerine harita kullanmak çok daha etkili kullanımlar…

detail Devamını Oku

WordPress Sayfa Kopyalama

Wordpress en fazla tercih edilen web sitelerden biridir. Bunun en önemli nedenlerinden biri Wordpress ’in gelişmiş site olma özelliklerini taşımasıdır. Örneğin Wordpress sayfa kopyalama çok kısa sürede ve tek bir tıkla yapacağınız…

detail Devamını Oku

WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu Hatası

Wordpress kullanıcılarının wordpress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu, sorunları ile çok fazla karşılaşıyor. Bu hata pek çok nedenden dolayı oluşabilir…

detail Devamını Oku

WordPress Font Değiştirme

Wordpress font değiştirme yalnızca yazılan yazı karakterlerini veya görsellerin yazı karakterini değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Font değişikliği yazıların alt başlıklarında kullanılabildiği gibi formüllerin yazı karakterini değiştirmek için de kullanılır.

detail Devamını Oku

WordPress Domain Değiştirme

Çeşitli nedenlere bağlı olarak WordPress domain değiştirme işlemi yapılmak zorunda kalınır. Bu nedenler arasında marka ismi değişikliği, domain uzantı değişikliği gibi etmenler söz konusudur. Wordpress Domain Değiştirme gerekli olduğunda yapılması gereken bazı işlemler söz konusudur.

detail Devamını Oku

XAMPP ile Localhost WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hosting’e ihtiyaç duymadan web sitesi kurmanız için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz… Bir web çalışması yapmak istediğiniz zaman , hosting’e bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Localhost WordPress kurulumu yaparak çalışmalarınızı…

detail Devamını Oku

WordPress upload_max_filesize Hatası ve Çözümü (2021)

WordPress altyapısı ile hazırlamış olduğunuz sitenizde bazen bazı sıkıntılar oluşabilir. Bunlardan biri ise wordpress upload_max_filesize hatasıdır. Hatanın neden oluştuğunu ve çözümüne yazımızın devamında değiniyoruz.

detail Devamını Oku

En İyi 3 WordPress İletişim Formu Eklentisi

Siteniz için WordPress iletişim formu eklentisi mi arıyorsunuz? Piyasada yüzlerce ücretsiz ve ücretli iletişim formu bulunduğundan siteniz için doğru tercihi yapabilmeniz adına bu makaleyi sizler için hazırlıyoruz.

detail Devamını Oku

Wordpress bir içerik yönetim sistemidir ve bu sistem hakkında bilgi sahibi olunduğunda kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan içeriğin üretilip yayımlanmasına imkân tanır. İnternet sitesi kurmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken bazı işlemler vardır ve bu aşamaların geçilmesi ile bir site sahibi olunabilmektedir.

İnternet sitesi oluştururken öncelikle bir hosting ve domain sahibi olmak gerekir. İnternet web ile aynı anlama gelen bir kavramdır ve bağlantılı ağlar anlamına gelir. Dünya üzerindeki tüm bilgisayar ağları internet aracılığı ile birbirine bağlanır.

Hosting ve domain sahibi olan kullanıcıların bir internet sitesine sahip olması kolaydır fakat sitenin tasarımında ve işlevsel hale getirilmesinde yapılması gerekli olan çalışmalar vardır. Bu aşamada devreye giren wordpress sayesinde teknik bilgi gereksinimi ortadan kalkmakta ve sitenin çalışır hale gelmesi mümkün olmaktadır.

Wordpress açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve ücretsiz olarak bu yazılımı kullanmak mümkündür. Wordpress oldukça kolay kurulumu olan bir uygulama olması ile dikkat çekerken internet ortamında çeşitli özgürlükleri kullanıcılara ulaştırması açısından da tercih edilmektedir.

Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın