Yazılım.

Yazılım, tasarım, e-ticaret, mobil gibi birçok dijital alanda bir sürü faydalı bilgi. Hemen kendi işinizde bunları hayal edin!

GitHub Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

İnternette uzun zaman geçiren kişiler yaptıkları işi çok iyi bilseler de teknolojinin hızla gelişmesi onları birtakım kavramlara yabancı duruma getirebilir. GitHub nedir ne için kullanılır? GitHub yeni…

detail Devamını Oku

Flutter Nedir?

Teknoloji her geçen gün yeni program ve dijital kavramlarla karşımıza çıkar. Buradan bakıldığında teknolojik gelişmelerin sınırlarını zorladığını söyleyebiliriz. Flutter kavramı da bunlardan biridir.

detail Devamını Oku

Bootstrap Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Web sitesi tasarımlarının başarılı kabul edilmesi için bazı özellikleri taşımaları gerekmektedir. Profesyonel anlamda yapılacak web sitesi tasarımlarında aranacak en önemli özelliklerden biri sitenin tüm cihazlarla uyum içinde çalışması olmaktadır.

detail Devamını Oku

Dijital teknolojileri ilgilendiren konular arasında yer alan yazılım, bilgisayarları ilgilendiren ve onların çalışabilmesi için gerekli olan programlara verilen isimdir. Bilgisayarlar programlar olmadığında işlem gerçekleştiremezler Yazılım programları bilgisayarların ne yapması gerektiğini onlara söyler.

Bilgisayar yazılım programları aracılığı ile kendisine verilen kodlamaları alarak işlemleri gerçekleştirir. Elektronik donanımlar olarak da ifade edebileceğimiz bilgisayarlar yazılımlar olmadan çalışamaz. Komutların işlemciler üzerine kaydedilmesi ve bu işlemcinin de bilgisayara takılı olması cihazların çalışması için gereklidir.

Yazılım çeşitleri için 2 ana başlıktan söz etmek mümkündür ve bunlardan biri bilgisayar yazılımları olurken diğeri de elektronik yazılımlardır. Bilgisayar yazılımları da kendi içinde alt başlıklara ayrılır ve uygulama yazılımları, sistem yazılımları ve bilgisayar programlama araçları olarak kategorize edilir.

Elektronik yazılımın dili ile bilgisayar yazılım dili arasında belirgin bir fark yoktur ve bu tür yazılımlar kullanıldığında herhangi bir elektronik cihazın çalışması ve görev yapması amaçlanmaktadır. Bilgisayarlar için yapılan yazılımlar işletim sistemlerine bağlı olarak geliştirilirlerken bu tür yazılımların bir program diline de sahip olmaları gerekmektedir.

Aklınızda bir proje varsa...
Bizimle iletişime geçin.
TEKLİF AL
Bizi Arayın